Состанок на Националниот совет за надворешна политика во грчкото МНР

Од:

Безбедноста и стабилноста во Медитеранот, под призма на последните случувања ќе биде предмет на дискусија на состанокот на Националниот совет за надворешна политика што ќе го води шефот на грчката дипломатија Никос Дендиас, јави дописничката на МИА од Атина.

На состанокот, се очекува министерот за надворешни работи на Грција да ги информира претставниците на политичките партии што се дел од парламентот за последните случувања во однос на договорот Турција -Либија.

Воедно ова е прв состанок на Националниот совет за надворешна политика по изборите во јули годинава и откако Нова демократија дојде на власт.

Би можело да ве интересира

Мицотакис: Маската е вакцина, додека не дојде вакцината

А1он

Грција: За Владата, нов целосен карантин не е опција

А1он

Грција ќе ги апси сите кои го поттикнуваат движењето против заштитните маски

А1он

Грција: Со Турција не преговараме, туку разговараме

А1он

Ќе се апсат оние кои поттикнуваат „Движењето против употреба на маска“ во Грција

Ана Ололовска

Од почетокот на туристичката сезона, во Грција регистрирани 1.238 случаи на Ковид-19 кај посетители

Ана Ололовска