Сопруг ја убил бремената сопруга пред породилиште во Приштина, истрагата е во тек

Од:

Во Косово вчера се случи страшно злосторство. Сопругот со неколку истрели ја убил сопругата (35) пред породилиштето во Приштина. Тие биле во процес на развод, а на сопругот му била изречена забрана за приближување, јавуваат косовските медиуми.

„Убиецот прво ја застрелал трудницата, а потоа испукал уште неколку куршуми кон неа“, пренесува „Коха диторе“, повикувајќи се на извор.

Полицијата во координација со државниот правобранител започнала увид и ги презема сите истражни и истражни дејствија за целосно расветлување на настанот. Други детали ќе соопштат надлежните органи кои ја спроведуваат истрагата“, соопштија од Универзитетскиот клинички центар на Косово.

Би можело да ве интересира

Пукање во Грачаница

Приведени тројца Албанци кои избодеа Србин на Косово

Горан Наумовски

Млад Србин избоден со нож во Косово

Горан Наумовски

Дачиќ: ЗСО е предуслов на сите предуслови

Ана Ололовска

Поранешниот претседател на „Самоопределување“ тврди дека Курти веќе одлучил да се формира ЗСО во Косово

Ана Ололовска

Курти: Формирање на ЗСО не е можно

Горан Наумовски