Солунскиот аеродром ќе нуди тестови за коронавирус за 70 евра

Од:

Патниците кои пристигнуваат или заминуваат од солунскиот аеродром, но и сите заинтересирани граѓани, од 21 август ќе имаат можност по цена од 70 евра да се тестираат за Ковид-19 на аеродромот во Солун.

Компанијата „Фрапорт“, која управува со дел од грчките аеродроми, меѓу кои и солунскиот, соопшти дека во соработка со приватна клиника, во просторот на аеродромот ќе има специјален тим, кој ќе зема примероци и ќе им се дава можност на патниците и граѓаните да направат тестот за Ковид-19, а резултатите да ги добијат околу шест часа подоцна.

Би можело да ве интересира

Овци во Грција бараа свежа трева по поплавите и изедоа 100 килограми канабис

(ВИДЕО) Во Грција: Жена падна во морето додека се качуваше на брод, луѓе веднаш скокнаа по неа

Горан Наумовски

Девојка од Србија пронајдена мртва на Крит

Брачен пар од Австрија дојде во Грција на меден месец и загина во поплавите

Горан Наумовски

Фудбалерите на Лас Палмас се изгубија на аеродром и доцнеа на летот за Севиља

Горан Наумовски

Убиство во Солун: Полицаец ги однесе децата на училиште, па ја уби поранешната сопруга