Со боја нападнатa канцеларија на СИРЗА во атинската населба Ексархија

Од:

Група од околу 20 лица, со бои нападнале локална канцеларија на СИРИЗА во атинската населба Ексархија, објавија грчките медиуми.

Според истите информации, групата веднаш побегнала, а била нанесена мала материјална штета, јави дописничката на МИА од Атина.

Инцидентот се случи попладнево, на речиси 15 часа пред отворањето на гласачките места во Грција, за европските и локалните избори.

Би можело да ве интересира

Нема преживеани во хеликоптерската несреќа во Грција

Се урна хеликоптер во Грција

Татјана Ташкова

Во јули рекорден број нелегални пристигнувања на грчките острови

Грчкото МНР го следи прашањето со иранскиот танкер

Коѕијас се одмора на грчки остров и пишува книга за Договорот од Преспа

Ана Ололовска

САД ја предупреди Грција за иранскиот танкер

Ана Ололовска