Силен земјотрес ја погоди Албанија

Од:

Силен земјотрес со јачина од 4,1 степени според Рихтеровата скала вечерва ја погоди Албанија, јавува ЕМСЦ.

Епицентарот на земјотресот бил на 25 километри од Елбасан на длабочина од два километри.

Засега нема информации за жртви и причинета штета.

Да потсетиме, претходно денеска земјотрес ја погоди и Црна Гора кај Бар.

Би можело да ве интересира

Работник од Албанија падна од објект во изградба во Чаир и загина

Пали Колефски реизбран за градоначалник на Пустец

Горан Наумовски

Земјотрес ја стресе Албанија, почувствуван и во Македонија

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Убиен вработен при напад на телевизија „Топ канал“ во Тирана: Напаѓачите го запалиле возилото со кое избегале

Ана Ололовска

Српски планинар се повреди во Албанија, со хеликоптер е пренесен во болница

Горан Наумовски

Силен земјотрес ја погоди Албанија