Силен земјотрес ја потресе Бугарија, почувствуван и во Македонија

Од:

Земјотрес со интензитет од 4,9 степени според Рихтер ја потресе Бугарија. Епицентарот е 14 километри североисточно од Асеновград, односно 17 километри источно од Пловдив.

Длабочината е 10 километри. Земјотресот е почувствуван и во источниот дел од Македонија.

Би можело да ве интересира

Силен земјотрес во Киргистан

Силен земјотрес ја погоди Калифорнија

Земјотрес во Грција

Земјотрес ја погоди околината на Неапол

Русија за протерувањето на свештениците од Бугарија: Провокација по евроатлантските насоки за која ќе има одговор

Силен земјотрес ја погоди Алјаска