Силен земјотрес ја погоди Босна и Херцеговина

Од:

Земјотрес со јачина од 4,5 степени по Рихтеровата скала ја погоди Босна и Херцеговина, јавуваат босанските медиуми.

Како што јавува Еврометитеранскиот сеизмолошки центар, земјотресот е регистиран на 19 километри од Зеница.

Според првичните информации, земјотресот бил на длабочина од пет километри.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: По силниот земјотрес во Далмација испукаа sидовите во куќите во близина на епицентарот

Ана Ололовска

Силен земјотрес ја погоди Далмација

А1он

Фон дер Лајен: БиХ не може кон ЕУ без реформи на изборниот закон

А1он

Земјотрес кај Кичево

Ана Ололовска

Крит по земјотресот: Шатори за 2.500 лица на Крит, вонредна состојба во поширокиот регион, предупредувачка порака до граѓаните

А1он

Земјотрес со интензитет од 3,6 степени во Албанија почувствуван и во нашата држава

А1он