Си го убил братот додека спиел: Грозоморно убиство во Србија

Од:

Во инцидент кај Горња Трнава кај Топола, двајца браќа се степале, па едниот брат извршил злосторство врз другиот.

Како што неофицијално се наведува, на сето тоа му претходела расправија. Станува збор за двајца браќа, Слободан А.(33) и Никола А.(30).

Имено, Слободан и Никола наводно прво заедно пиеле, па потоа се скарале. Никола потоа отишол да спие, а Слободан го тепал со ногарка од маса додека не умрел.

Потоа сам повикал полиција и се предал.

Според првите информации, двајцата „цел живот“ се расправале, пишува Телеграф.рс.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Им сечеле глави на кучиња и ги замрзнувале: Страшни снимки од прифатилиште за животни во Србија

А1он

Цистерна со фосфорна киселина се излизга кај Зајечар: Нова несреќа на српската железница

А1он

Дачиќ најави можни санкции на Србија против Русија

А1он

РСЕ: Лајчак во Приштина на средба со косовскиот вицепремиер

Ана Ололовска

Хрватски пратеник: Србите од Хрватска добиваат повици за мобилизација во случај на војна на Косово

А1он

Хил: Србија веќе плаќа превисока цена за невоведувањето санкции кон Русија

А1он