Шверцувани цигари вредни над милион евра запленети во Црна Гора

Од:

Голема количина цигари без акцизни марки е запленета во Подгорица, а проценетата вредност на нелегалниот товар е повеќе од еден милион евра, соопштија денеска претставници на Управата на полицијата и Царинската управа.

Цигарите ги заплениле припадници на Секторот за борба против организиран криминал и корупцијата во соработка со службените лица на Царинската управа, постапувајќи по наредба на Специјалното државно обвинителство, од 8 август годинава, се вели во соопштението.

Акцијата за заплена е изведена под името „Арка“.

Би можело да ве интересира

Црногорско МНР: Дачиќ корифеј на политиката на мешање на Србија во внатрешните работи на Црна Гора

Ана Ололовска

ВИДЕО: За два дена во Црна Гора избувнале 56 пожари

Ана Ололовска

Дачиќ: Ѓукановиќ продолжува да ги плаши граѓаните на Црна Гора со лаги за Србија

Ана Ололовска

Во Црна Гора денес 208 новозаразени од 658 тестирања

А1он

Почнаа преговорите на коалициите за нова влада на Црна Гора

Ана Ололовска

Конститутивна седница на црногорскиот Парламент на 23 септември

Ана Ололовска