Шешељ ги запали знамињата на НАТО и САД на собирот во Белград

Од:

Лидерот на Српската радикална партија Воислав Шешељ во центарот на Белград ги запали знамињата на САД и НАТО.

Српската радикална партија на пладне во центарот на Белград организираше собир по повод 20 години од бомбардирањето на Србија.

https://www.facebook.com/srpskaradikalnastranka.srs/photos/a.840220306031862/2101850349868845/?type=3&theater

Шешељ и досега има палено знамиња како од Хрватска, така и од ЕУ и НАТО кога исто ги запали знамињата во 2016 година пред зградата на Апелациониот суд во Белград.

Би можело да ве интересира

Двојно убиство и самоубиство во Србија

А1он

Дачиќ и амбасадорот на САД разочарани од Приштина со воведувањето на најновите реципрочни мерки

А1он

Вучиќ – Борисов: Изградбата на гасоводот Балкански поток е од суштинско значење за двете земји

Ана Ололовска

Вучиќ го осуди нападот врз Трифуновиќ

Ана Ололовска

ВИДЕО: Во Белград нападнат Сергеј Трифуновиќ, лидер на Слободните граѓани и актер

Ана Ололовска

Вулин: Ако иконографите се неважни, што не се фотографирала Шекеринска и со кукаст крст

Ана Ололовска