Село во Србија под полициска опсада, се трага по убиецот на семејството Ѓокиќ

Од:

Полициска акција со која се трга по убиецот на семејството Ѓокиќ е во тек во селото Моравац во близина на Алексинац. Како што јавуваат српските медиуми, селото е под опсада на полицијата.

Засега нема информации за тоа дали се работи за апсење или за пребарување на теренот.

Тричленото семејство Ѓокиќ исчезна ноќта меѓу 25 и 26 септември. Откако беа пријавени за исчезната почна потрегата која заврши на 2.октомври откако прво беше пронајден запален автомобилот Пасат кој му припаѓал на семејството, а истиот ден десетина километри од локацијата на автомобилот беа пронајдени и телата.

Би можело да ве интересира

Почина Милутин Мркоњиќ

Ана Ололовска

Вучиќ по средбата со Путин: Добивме неверојатна цена за гасот

А1он

Во Србија од идната година ќе се плаќа данок за возила сразмерно со пазарната вредност

А1он

ВИДЕО: Експлозија силна како земјотрес во близина на Белград, има мртви и исчезнати

А1он

Вучиќ и Сијарто го означија почетокот на изградбата на пругата Нови Сад – Келебија

А1он

Во Србија најпрофитабилните компании се во странска сопственост

А1он