ВИДЕО: Се уште трае потрагата по тројцата мажи кои исчезнаа во Дунав

Од:

Во саботата навечер на Ада Хуја под Панчевачки мост во Белград се превртел чамец со четворица мажи.

Едниот успеал да исплива и бил пренесен во болница, додека за другите тројца започнала потрага која е се уште во тек.

Началникот на Полициската станица за безбедност на реките за РТС изјави дека во потрагата се вклучени повеќе служби.

Тој откри дека е пронајден еден појас за спасување, но се уште се проверува дали има врска со исчезнатите.

Како што пишуваат српските медиуми, исчезнатите мажи се во доцните триесетти години.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Сопственичка на локал дави девојче зошто седела на скалите

А1он

Нуркачи од српската жандармерија го пребаруваат Дунав: Исчезнаа две момчиња

Ана Ололовска

Директорот на училиштето во кое ученик се закани со убиство: Ќе седам до него додека не ја заврши годината

(ВИДЕО) Денеска се одржува четвртиот протест „Србија против насилството“

Горан Наумовски

Официјална Москва со став: Русија ќе продолжи да ја поддржува Србија во одбраната на нејзините легитимни права

ВИДЕО: Снимка од тепачка на матуранти од две белградски гимназии

Горан Наумовски