Се урна хотел во јужниот дел на Косовска Митровица, едно лице е под урнатините

Од:

Дел од поранешниот хотел Адриатик во Јужна Митровица, Косово, се урна попладнево, а постои и сомнение дека едно лице е заробено во урнатините.

Информацијата беше објавена на Фејсбук профилот од градоначалникот на Јужна Митровица, Агим Бахтири. Тој апелираше до безбедносните власти да направат максимални напори за спасување на ова лице.

“Исто така, барам од градежните компании кои имаат соодветна машинерија итно да одат на локацијата за да ги отстранат урнатините”, рече Бахтири.

Би можело да ве интересира

Харадинај: Ќе ја задржам Србија надвор од Косово

Ана Ололовска

КАС: Увозот од Србија во Косово намален од 12,3 отсто на 0,7 отсто

Ана Ололовска

Вонредните парламентарни избори на Косово ќе чинат околу шест милиони евра

Ана Ололовска

Партиите на Лимај и Пацоли договорија предизборна коалиција

Коснет: Косовското Собрание донесе значајна одлука за формирање Влада со нови идеи

Харадинај: Сега народот одлучува кој ќе ја води државата

Ана Ололовска