Се урна хеликоптер во Грција

Од:

Хеликоптерот А-109 се урна во четвртокот наутро во северниот дел на грчкиот остров Евија.

Во тек е потрага по леталото и пилотот кој бил искусен и служел во грчкото воздухопловство.

Очевидци ги опишаа драматичните моменти непосредно пред падот на хеликоптерот.

„Беше многу блиску до мојата куќа, жолтиот хеликоптер леташе многу ниско и правеше маневри. Наеднаш сврте лево и слушнав тресок, експлозија“, изјави еден од сведоците.

Би можело да ве интересира

Грците го прекинаа транспортот на руска нафта

Катерина Ѓуровски

Земјотрес ја стресе Грција

Шестмина повредени во хеликоптерска несреќа во Австрија

Се шири страв од конфликтот: Грчката армија во состојба на готовност

Предраг Петровиќ

Србите шокирани од пораката на мечот во Атина: „Косово е Албанија“

Трагедија во Грција: Ана ја уби машина за мелење месо