Се тресе Грција

Од:

Силен земјотрес се случи западно од Крит и југозападно од Китера.

Според податоците на Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар (EMSC), земјотресот бил со јачина од 5,6 степени според Рихтеровата скала.

Би можело да ве интересира

Скандал во Грција: 15 деца починаа за време на операција на срцето, сите оперирани од ист кардиохирург

Горан Наумовски

Силен земјотрес ја погоди Индонезија

Грција ќе добие службена влада

Катерина Павлова-Николовска

Земјотрес во Романија, трет во последните 24 часа

Владејачката Нова демократија освои 40,8 отсто од гласовите на изборите во Грција

Горан Наумовски

Избори во Грција: Нова демократија со 20 отсто разлика пред Сириза

Катерина Павлова-Николовска