Се самоуби полицаец од Сомбор: сопругата пронашла проштално писмо

Од:

На излезот од градот Сомбор кон Суботица, пронајдено е телото на 40-годишниот Б.Ј., припадник на Полициското одделение Сомбор, известуваат српските медиуми.

Според неофицијални информации, се претпоставува дека се работи за самоубиство, извршено со службен пиштол кој бил пронајден покрај телото, пренесува српски Курир.

Од извори блиски до истрагата српските медиуми известуваат дека човекот оставил проштално писмо. Веднаш штом го пронашла, неговата сопруга ја известила полицијата која веднаш тргнала во потрага по нивниот колега, но не успеале да му го спасат животот.

Според неофицијални информации, полицаецот бил во големи долгови. Истрагата ќе утврди дали тоа го натерало да се одлучи да се самоубие, објави српски Телеграф.

Б.Ј. зад себе ги оставил сопругата и четирите деца.

Би можело да ве интересира

Истрагата утврди: Русин со јорган си го задуши заспаното дете, со нож и го расече вратот на сопругата

„Падна“ мажот кој и се закануваше на жена со убиство, па побегна: Полицијата го уапси насилникот

Обвинение за „таткото од пеколот“: Две пријави за Урош кој ја држеше ќерка си затворена во станот

Србин предал ротирачки митралез кој пука 3.000 куршуми : Го ставил на приколка и го однел во полиција

Катерина Павлова-Николовска

Ме тепаше додека го држев синот во раце, сведочи жената од Звездара која мина низ шестмесечен пекол

Двајца полицајци ранети во Сомбор: Тие возвратија на пукањето и го ранија напаѓачот

Горан Наумовски