Се огласи семејството на детето-убиец од Врачар: Ова се првите зборови на неговите родители по масакрот

Од:

Семејството на момчето-убиец од ОУ „Владислав Рибникар“ првпат по маскрот проговори преку адвокатска канцеларија.

„На тој 3. мај завладеа вечна тишина во која секој ден тивко плачеме од неизлечива болка и тага за секое невино дете кое загина и за Драган кој со толку љубов се грижеше за децата. Длабоко и најискрено жалиме и испраќаме сочувство до секое семејство за нивната загуба, кои се наша загуба. Засекогаш во тага“ – се вели во соопштението кое го пренесуваат српските медиуми.

Писмото е потпишано од семејството на детето-убиец.

Мајката на момчето убиец вчера беш сослушана во полициската управа во Белград каде требало да одговори на 10 прашања за да се утврди дали имало запуштеност или злоупотреба на момчето, а во наредните денови ќе биде сослушана и во Првото основно јавно обвинителство.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) „Кој е крал – убиецот Коста или жртвите“ – Ужасна игра на ТикТок, деца бираат меѓу убиецот и жртвите

Анита Петровска Рајковиќ

Вештак со стручно мислење за момчето-убиец од Врачар: „Веруваше дека е подобар од сите, а потоа стави маска“

Девојче од белградско училиште направи листа на ученици кои сака да ги убие: Покрај имињата на врсниците, таа нацртала и нож

Горан Наумовски

Објавен деталниот исказ на мајката на момчето кое го изврши масакрот во Врачар

Горан Наумовски

Предкривична постапка против мајката на детето-убиец од Врачар – се огласи Обвинителството

Катерина Павлова-Николовска

Објавени прашањата на кои одговарала мајката на момчето-убиец: „Што било последното што и кажал пред да го изврши масакрот во училиштето?“

Ана Ололовска