Речиси 7.000 новозаразени во Словенија

Од:

Во Словенија во последните 24 часа се потврдени 6.918 нови случаи на коронавирус од 13.681 тестирани примероци.

dobivaj vesti na viber

Шест пациенти починале како последица на Ковид-19, пренесува СТА. Во болница се 524 пациенти, од кои 155 се на интензивна нега.

Според Националниот институт за јавно здравје, во моментов се активни повеќе од 55.000 случаи на коронавирус.

Би можело да ве интересира

Околу 28.500 Грци примиле терапија за Ковид-19 со антивирусниот лек „Паксловид“

Бројот на слободни работни места во Словенија достигна рекордно високо ниво во вториот квартал

Северна Кореја прогласи победа над коронавирусот и го обвини Сеул за избувнувањето

Ана Ололовска

Во Србија реално петпати е поголем бројот на заразени со коронавирусот

Ана Ололовска

Германија од октомври со нови мерки за третата есен од пандемијата

А1он

Објавени се вознемирувачки снимки од разговорот на починатиот хрватски новинар Владимир Матијаниќ со дежурните лекари

Горан Наумовски