Речиси 17.000 заразени во Хрватска

Од:

Според неофицијални резултати, 10.701 нов случај на инфекција со коронавирус се регистрирани во Хрватска во последните 24 часа според ПЦР тестовите.

dobivaj vesti na viber

Бројот на регистрирани тестирања во последните 24 часа е 20.888, а учеството на новозаболените во бројот на тестирани во последните 24 часа е 51,23 отсто.

На брзиот антигенски тест се евидентирани 6248 позитивни, од 21.358 тестирани (29,25 проценти).

Тоа води до бројка од скоро 17.000 заразени.

Би можело да ве интересира

Бил Гејтс: Лудо е да се каже дека мојата улога во пандемијата на коронавирус е злокобна

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Хрватска: 35 ранети и повредени во нападот на навивачи на полицијата

Ана Ололовска

Милановиќ вели дека украинската не е единствената криза што заслужува внимание

Ана Ололовска

Северна Кореја информира за уште 186.000 случаи на „треска“ во епидемијата на Ковид-19

Ана Ололовска

ВИДЕО: Сплитски навивачи се степаа со полицијата на автопатот кај Загреб, има ранети

Ана Ололовска

Внимателно реактивирање на животот во Шангај и Пекинг

Ана Ололовска