Рајко Дујмиќ од „Нови фосили“ тешко повреден во сообраќајна несреќа

Од:

Некогашниот предводник на екс-ју групата „Нови фосили“, Рајко Дујмиќ (65) се здобил со тешки повреди на главата во сообраќајна несреќа во областа Равна Гора во централна Србија.

Од јачината на судирот, пејачот, кој управувал со автомобилот, излетал од своето возило. Тој моментно се наоѓа во кома.

„Нови фосили“ е југословенска група основана во 1969 годиа. По распадот на СФРЈ, групата се расформирала, но потоа членовите во 2005 година ја возобновиле и сè уште работат заедно.

Би можело да ве интересира

Сеизмолог: Во Загреб е можен земјотрес 30 пати посилен од оној во март

Ана Ололовска

Хрватска го намалува траењето на карантинот од 14 на десет дена

А1он

Волстрит журнал: Хрватска со отворањето на туристичката сезона стана случај кој опоменува

А1он

Земјотрес во Далмација

Ана Ололовска

Едномесечен притвор за десетмина од аферата Јанаф

Ана Ололовска

Хрватска: Укинат имунитет на тројца пратеници, осомничени се за проневера

Ана Ололовска