Пукање во Грачаница

Од:

Неколку куршуми биле испукани во текот на ноќта во Грачаница од автомобил во движење, потврдија за РТС од полицијата која го истражува случајот.

Престрелката се случила ноќта во Грачаница во близина на споменикот на Милош Обилиќ на коњ, покрај кој е истакнато српското знаме.

Нема материјална или друга штета.

Од полицијата изјавија дека трагаат по автомобилот од кој се пукало, бидејќи имаат снимени регистарски таблички.

Случајот во полиција го пријавиле лица од возило кое било во близина.

Би можело да ве интересира

Курти од косовски Че Гевера до премиер – кожњак, долга коса, локни

А1он

(ВИДЕО) Двајца студенти повредени во пукање во Тексас

Пукање во хотел во Приштина: Една жртва, двајца повредени

Катерина Павлова-Николовска

Вучиќ: Нема да потпишам ништо утре во Охрид

Горан Наумовски

Белград и Приштина да се охрабрат за успех на дијалогот во интерес на нивните народи, порача Борел

Ана Ололовска

Ескобар: Сега сме многу поблиску до формирањето на Заедницата на српските општини на Косово

Горан Наумовски