Пукање кај Јариње, експлозии одекнуваат кај Звечани

Од:

Пред петнаесетина минути во околината на Зубин Поток, во селото Стуоце, кај Газивода, се слушнала пукотница која траела петнаесетина минути.

Две детонации се слушнале во Звечани, јавува дописникот на Новости кој е на лице место.

Припадници косовската полиција го блокираа патот на две места на пат кон административниот премин Јариње.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Двајца студенти повредени во пукање во Тексас

Ранети двајца браќа во пукотница на наплатна станица „Желино“

Најмалку петмина ранети во оружен инцидент во Лос Анџелес

Драма во Париз: Маж пукал од балкон, полицијата ги затвори улиците

Пукање во Грачаница

Десет лица се ранети во пукање во Флорида, од кои двајца критично