Протести во Црна Гора

Од:

Во Подгорица ќе се одржи нов протест поради тешката ситуација во која се наоѓа Црна Гора. Протестот е петти по ред оваа година.

Организаторите бараат оставка од Премиерот Игор Лукшиќ, поради проблемите со кои нивната земја се соочува.

Според нив, тој не е способен да се справи со корупцијата и организираниот криминал.

 

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Ветерот за малку ќе превртеше крузер во Которскиот залив

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Црна Гора: Поплавени улици, куќи и мостови, вода влегла и во итната медицинска помош

Горан Наумовски

Црна Гора доби нова влада

Собир за поддршка на Палестина во Подгорица

Америка не сака српски партии во новата црногорска влада

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Најмалку три лица загинаа, неколку се повредени во сообраќајка на патот Цетиње – Будва

Горан Наумовски