Преминот Евзони од утре ќе биде отворен 24 часа

Од:

Граничниот премин Евзони на македонско-грчката граница, кој досега беше отворен само од седум часот наутро до 23 навечер, од утре ќе работи 24 часа, објави фејсбук-страницата „Live From Greece“, која ги следи ограничувањата за влез во земјата.

Од утре, граничните премини Евзони, Промахонас, Дојрани, Ники, Кастаниес, Кипи, Нимфаја, Орменио, Кристалопиги и Какавија ќе бидат отворени 24 часа на ден, а од задутре преминот Ексохи, на грчко-бугарската граница, ќе работи нон-стоп.

Би можело да ве интересира

Промени во грчкиот Кривичен законик – построги казни за одредени кривични дела

А1он

Акција на грчката крајбрежна служба за спасување на околу 150 мигранти во близина на Пелопонез

Ана Ололовска

Осум грчки региони во црвената зона со полициски час и забрана за музика во угостителските објекти

Ана Ололовска

Запленета дрога во возило на МВР на албанско-црногорската граница

А1он

Лекарските уверенија во Грција ќе се издаваат и електронски

А1он

Министерството за здравство на Грција подготвува амандман за набавка на моноклонални антитела за пилотски третман против Ковид-19

А1он