Премиерот на БиХ позитивен на коронавирус

Од:

Премиерот на Федерацијата Босна и Херцеговина, Фадил Новалиќ, е позитивен на коронавирус. Веста ја потврдија медиумите во државата.

Како што се наведува, Новалиќ се заразил на неодамнешниот мировен марш, по повод одбележувањето на 25-годишнината од масакрот во Сребреница, кога ги почувствува првите симптоми.

Медиумите од БиХ дознаваат дека премиерот имал треска, болка во мускулите и гадење, иако сега се чувствува генерално добро.

Би можело да ве интересира

Коронавирусот одзеде повеќе животи во САД отколку Втората светска војна

Ана Ололовска

Во Шангај евакуиран цел кварт по откривањето на три лица со коронавирус

Ана Ололовска

Во Португалија од утре и задутре се затвораат училиштата и универзитетите

Ана Ололовска

Германија размислува за затворање на внатрешните и надворешните граници поради Ковид-19

Ана Ололовска

Тест за коронавирус за сите Кинези кои ќе патуваат за Нова година

Ана Ололовска

Фаучи: САД остануваат во СЗО и може да се приклучат на КОВАКС

Ана Ололовска