Прекината пловидбата низ Истанбул, брод со жито од Украина се насука во Босфор

Од:

Товарен брод со 3.000 тони пченка од Украина се насука денеска во Босфорот, поради што е прекинато пловењето низ Истанбул.

dobivaj vesti na viber

Официјални лица од Истанбул соопштија дека Лејди Зема, долга 173 метри, безбедно застанала и се закотвила по дефект на кормилото.

Нема повредени, а турската крајбрежна стража излегла на местото на настанот.

Би можело да ве интересира

Три лица загинаа во нападот врз Турција од северот на Сирија

А1он

Уапсени соучесници за терористичкиот напад во Истанбул

Осомничени 17 лица за нападот во Истанбул, депортирани 29 лица

А1он

Уапсен уште еден осомничен за нападот во Истанбул

ВИДЕО: Во Истанбул изгореа неколку автомобили, наводно се чуле експлозии

Катерина Павлова-Николовска

Турската полиција уапси 50 лица во врска со нападот во Истанбул

А1он