Пожарот кај Подгорица е под контрола

Од:

Пожарот кој сношти го зафати брдото Горица, над Подгорица, е ставен под контрола. Огнот се закануваше да зафати и станбени згради во подножјето. Каде се наоѓаат и повеќе амбасади.

dobivaj vesti na viber

„ Пожарот немаше да биде толку драматичен ако не дуваше силен северен ветер. Беа загрозени амбасади, но се успешна интервенција на ватрогасците, се е смирено“, изјави Саша Кликовац, уредник во Радио-телевизија Црна Гора.

Во Подгорица избувнаа уште два пожара, и уште неколку помали, но сите се локализирани.

Би можело да ве интересира

Горивата во Црна Гора најевтини во регионот

А1он

„Вијести“: Уапсен директорот на црногорската Управа за приходи и царини Раде Милошевиќ

Ана Ололовска

Црна Гора протера уште 28 странски државјани поради соработка со странски служби

Црна Гора протерува уште шестмина руски дипломати

ВИДЕО: Бомбаш од Подгорица убиен во престрелка со полицијата, пукал на нив кога дошле да го апсат

А1он

Црна Гора: Старото парламентарно мнозинство потпиша иницијатива за разрешување на Ѓукановиќ

Ана Ололовска