Пожар во предградие на Атина, превентивно евакуирано СОС детското село

Од:

По препорака од Противпожарната служба на Грција, СОС детското село во Вари, јужното предградие на Атина, утрово беше превентивно евакуирано, откако во близина изби голем пожар, објавија грчките медиуми.

Од Противпожарната служба на Грција соопштија дека во гаснењето учествуваат 25 пожарникари со десет возила и еден хеликоптер , јави дописничката на МИА од Атина.

Би можело да ве интересира

Грција засега не ги отвора границите, преминот „Евзони“ од утре целосно затворен од 23 до 7 часот наутро

А1он

ВИДЕО: 10.000 молњи вчера удриле на грчката јонска ривиера

А1он

Мицотакис: Маската треба да стане наш постојан придружник, како клучевите, очилата и мобилниот телефон

А1он

Грција испраќа спасувачи како помош по експлозијата во Бејрут

А1он

Солунскиот аеродром ќе нуди тестови за коронавирус за 70 евра

А1он

Во сообраќајка во Грција загинаа седум лица, најверојатно мигранти

А1он