Повторно дојава за бомба во српски авион

Од:

Српското Министерство за внатрешни работи соопшти дека на аеродромот Никола Тесла пристигнал мејл со лажна дојава за експлозивна направа во авионот кој требало да полета за Санкт Петербург.

dobivaj vesti na viber

При преглед на леталото било утврдено дека дојавата за наводно поставената експлозивна направа во авионот што требало да полета од аеродромот „Никола Тесла“ до Санкт Петербург е лажна, соопшти српското МВР.

Ова е четврта лажна пријава во последните шест дена.

Би можело да ве интересира

Читаку: Не ширете страв и паника – нема да има војна во Косово

Ана Ололовска

Блинкен: Не можеме да дозволиме Русија да ја малтретира Украина

Ана Ололовска

Во Србија реално петпати е поголем бројот на заразени со коронавирусот

Ана Ололовска

Петковиќ: Изјавите на Курти дека ЗСО никогаш нема да се формира поттикнуваат на војна

Ана Ололовска

Русија ги намалува можностите за инвеститорите од „непријателските држави“

Ана Ололовска

Брнабиќ: Името на новиот премиер ќе биде познато за седум до осум дена

А1он