Пороен дожд и град со големина на лешник во Подгорица

Од:

Силен дожд, грмежи и град со големина на лешник ја погодија Подгорица по неколкудневните рекордно високи температури.

Огромната горештина и спарно време е заменето со големо невреме, јави РТЦГ. Во невремето урнати се неколку дрвја.

Од Хидро-метеоролошкиот завод на Црна Гора за денеска најавија променливо и нестабилно време, со дожд и грмежи, особено во северните региони.

Би можело да ве интересира

Одржани протестни литии низ Црна Гора, илјадници на улиците на Никшиќ

Амфилохие: Нека падне овој закон за безаконие или нека падне владата што го донесе

Ана Ололовска

ВИДЕО: Продолжуваат протестите, над 20 илјади верници на улиците во Подгорица

Предраг Петровиќ

Влада на Црна Гора: Нова лажна вест дека се исклучуваат интернет врските со светот

Ана Ололовска

Во Црна Гора уапсени двајца уредниците поради предизвикување паника

Ана Ололовска

Полицијата демантира дека имало експлозија во вилата на Ѓукановиќ

Ана Ололовска