Пороен дожд и град со големина на лешник во Подгорица

Од:

Силен дожд, грмежи и град со големина на лешник ја погодија Подгорица по неколкудневните рекордно високи температури.

Огромната горештина и спарно време е заменето со големо невреме, јави РТЦГ. Во невремето урнати се неколку дрвја.

Од Хидро-метеоролошкиот завод на Црна Гора за денеска најавија променливо и нестабилно време, со дожд и грмежи, особено во северните региони.

Би можело да ве интересира

СЗО во Црна Гора препорача училиштата да се отворат кога епидемијата ќе биде под контрола

А1он

Црна Гора планира да ги отвори границите за регионот

А1он

Дирекција за заштита и спасување: Граѓаните да не се движат покрај реките и речните брегови

А1он

ВИДЕО: Невреме го поплави Дубровник, најмногу настрада стариот дел од градот

А1он

УХМР: Невремето се движи кон Куманово

А1он

Невреме во Скопје, паѓа град со големина на орев

А1он