Поради земјотресите утре нема настава во училиштата во Херцеговина

Од:

Министерството за образование и култура на Република Српска донесе одлука утре превентивно да не се одржи настава во основните и средните училишта, како и во градинките, на подрачјето на источна Херцеговина, поради денешните земјотреси.

Од Министерството наведуваат дека оваа одлука е во интерес на децата и порачуваат дека наставата ќе биде надоместена подоцна.

Во Босна и Херцеговина денеска беа регистрирани четири земјотреси, од кој најсилниот од 5,4 степени.

Би можело да ве интересира

Република Српска врати пратка со македонски сливи, имале пестициди повеќе од дозволеното

Жарко Настоски

Република Српска ќе ги казнува до 15 години затвор сите што ќе ја прогласат за геноцидна творба

Жарко Настоски

Кој ќе гo нарече српскиот народ геноциден, ќе оди во затвор – во Бања Лука му подготвија одговор на Инцко

Жарко Настоски

Додик: Од утре ги напуштаме органите на БиХ, одлуката на Инцко за негирањето геноцид е ништовна

Жарко Настоски

Поранешен министер во Република Српска осомничен за голема проневера

Жарко Настоски

Лекар од Бања Лука сексуално злоставувал пациент кој бил во кома по сообраќајна несреќа

Жарко Настоски