ВИДЕO: Поплави во Анкара

Од:

Обилните дождови денеска предизвикаа големи поплави во главниот град на Турција, Анкара.

dobivaj vesti na viber

Дождот проследен со ветер предизвика материјална штета, корнејќи покриви од згради и дрвја.

Поради надојдената вода сообраќајот во Анкара е блокиран.

Поплавена е една од големите автобуски станици во градот.

Според метеоролозите обилните дождови во Анкара ќе продолжат и во наредните часови.

Извор: МИА

Би можело да ве интересира

Турција и Либија потпишаа енергетски договор, Грција и Египет го оспоруваат

Катерина Павлова-Николовска

Боздаг: Без нов устав, не може да има нова Турција

А1он

Инфлацијата во Турција највисока во последните 24 години

А1он

Инфлацијата во Турција во септември 83,45 отсто

Во турски воздушен напад во северен Ирак погинале 23 Курди

Ана Ололовска

Ердоган: Од 2016 од Турција во Сирија се вратиле над 500.000 бегалци

Ана Ололовска