Почина српскиот актер Ненад Ненадовиќ

Од:

Српскиот театарски, телевизиски и филмски актер Ненад Ненадовиќ почина на 57 -годишна возраст, објави Танјуг.

Според пишувањата на српските медиуми, Ненад Ненадовиќ бил примен во болница пред неколку дена поради компликации предизвикани од Ковид -19.

Српскиот уметник Ненад Ненадовиќ е роден во Белград на 20 октомври 1964 година.

Тој се запозна со актерската професија како момче кога играше во Вага за точно мерење. Потоа следеа улоги во серијата Враќање на отпишаните, филмот Бошко Буха.

Тој, исто така, сакаше да работи на телевизија, па затоа беше среќен што беше член на тимот на Зоотека, Пет-шоуто, Фазони и фори.

Бил постојан член на ансамблот на театарот „Бошко Буха“.

Зад себе ги остави сопругата Снежана и ќерките Јана и Мина.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Легнати на земја, со лисици на рацете приведени осомничените за убиството на семејството Ѓоќиќ

А1он

Пицула: Србија го дестабилизира регионот

Ана Ололовска

Предупредувачки штрајк на вработените во образованието во Србија

Ана Ололовска

Уапсен е осомничениот за убиството на семејството Ѓоќиќ

А1он

Кон: Мораме порано да ги отпуштаме пациентите за нов кревет, ковид пропусниците не се доволни

Ана Ололовска

Почина легендарниот голман Драган Пантелиќ

Ана Ололовска