По налог на ЕПП приведен поранешниот потпретседател на хрватската Влада, Толушиќ

Од:

Хрватската полиција утрово го приведе поранешниот потпретседател на Владата и министер за земјоделство Томислав Толушиќ.

dobivaj vesti na viber

Според хрватскиот портал Индекс, Толушиќ е приведен по налог на Канцеларијата на европскиот јавен обвинител (ЕППО), која ја истражува како се стекнал со винаријата.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Дојави за бомби во Загреб, евакуирани трговски центри

Се запалија вагони на централната железничка станица во Загреб

Катерина Павлова-Николовска

ВИДЕО: Украинците објавија дека собориле дрон ист како тој што падна во Загреб

Катерина Павлова-Николовска

Епидемија на хепатитис во загрепските средни училишта

Евакуиран Aренa центар во Загреб по дојава за две поставени бомби

А1он

Национал: Дронот е украински, бомбата била наменета за Русите