Паника во Црна Гора: Евакуирано Собранието, дојави за бомби во многу училишта

Од:

Евакуација на Собранието и на училишта во повеќе градови во Црна Гора откако полицијата добила информации за поставени бомби.

Собранието денеска нема да биде во функција јауваат црногорските медиуми.

Во декември минатата година, образовните власти ја прекинаа редовната настава и воведоа онлајн настава во образовните институции, откако на мејловите на 93 црногорски училишта пристигна заканувачки мејлови за поставени бомби, кои се покажаа дека се лажни.

Полицијата тогаш соопшти дека со помош чешките колеги осомничила малолетна државјанка на Чешка за лажни заканувачки мејлови.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Најмалку три лица загинаа, неколку се повредени во сообраќајка на патот Цетиње – Будва

Горан Наумовски

Натпревар во лежење во Црна Гора-останаа пет учесници

(ВИДЕО) Училишно насилство во Црна Гора: Јa удираа наставничката, фрлаа столчиња и уништуваа инвентар

Горан Наумовски

Хорор во Црна Гора: За три дена пронајдени човечки скелет и две тела во фаза на распаѓање

Црна Гора: Започнаа протестните конвои, блокиран сообраќај во повеќе градови

Црногорските банки го удвоија профитот на повеќе од 66 милиони евра