Пахор има нова тетоважа – мал делфин со две срца

Од:

Словенечкиот претседател Борут Пахор (53) се пофали дека има нова тетоважа – мал делфин и две срца, на неговото десно рамо, објавувајќи фотографија на Инстаграм.

Словенечките медиуми наведуваат дека најпопуларниот политичар во Словенија на профилот покрај фотографијата напишал: „Делфинче, завој за повреденото рамо, претседател на Република Совенија, Пацуг“.

Фотографијата е снимена овие денови, при неговата посета на детската колонија во Пацуг на словенечкиот брег, каде летуваат деца со посебни потреби. Пахор се дружел и шегувал со децата, но и запливал со нив во морето и се сончал на плажата.

Пахор тврди дека тетоважата со делфинот само е „камуфлажа“ на спортска повреда здобиена пред два месеци, кога како голман на фудбалски натпревар, чиј приход биол наменет за добротворни цели, незгодно паднал на десното рамо и добил поголема гребнатинка. 

Би можело да ве интересира

Потребен е компромис прифатлив за Северна Македонија и Бугарија, порача Борут Пахор

Жарко Настоски

Пендаровски со Пахор и Милановиќ: Македонија е подготвена за преговори со ЕУ

Пахор e против промена на границите и бара брза интеграција на Западен Балкан во ЕУ

Катерина Павлова-Николовска

Димитров – Пахор: Евентуалниот неуспех на ЕУ за консензус за старт на преговорите со Македонија ќе има регионални импликации

Честитки за Бајден од Пленковиќ, Ѓукановиќ и Пахор

А1он

Пахор: Скопје и Софија да најдат компромисно решение без да се доведе во прашање меѓувладината конференција

Ана Ололовска