Пахор им се извини на граѓаните зошто немал цело време маска при посетата на јужната границата

Од:

Словенечкиот претседател Борут Пахор им се извини на граѓаните, бидејќи за време на неговата вчерашната посета на границата кон Хрватска, не носеше заштитна маска цело време.

Како што јави дописникот на МИА од Љубљана, Пахор со министерот за одбрана Матеј Тонин беше во посета на армијата и полицијата распоредена на јужната граница, но беше фотографиран во момент кога немаше ставено заштитна маска, што предизвика реакција кај јавноста.

Пахор денеска се извини, кажувајќи дека ги прифаќа сите критики за неговото однесување.

Истото го направи и министерот за одбрана Тонин.

Би можело да ве интересира

Прв случај на Ковид-19 во Пекинг по шест месеци

Жарко Настоски

Франција ja обвини Велика Британија за дискриминација

Ана Ололовска

Во Хрватска една третина од здравствените работници не се вакцинирани

Ана Ололовска

Пелоси го нарече Мекарти „морон“ поради критиките за заштитните маски

Ана Ололовска

САД и СЗО договорија дополнителни студии за потеклото на коронавирусот

Ана Ололовска

Гугл и Фејсбук само на вакцинираните вработени ќе им дозволат да се вратат во канцеларија

Ана Ололовска