„Падна“ мажот кој и се закануваше на жена со убиство, па побегна: Полицијата го уапси насилникот

Од:

Полицијата во Крушевац го уапси Б.П.(37) од околината на овој град поради семејно насилство.

Тој е осомничен дека синоќа со оружје што го поседува нелегално и се заканил на својата триесет и едногодишна невенчана сопруга, а потоа побегнал.

Полицијата брзо го пронашла и го привела.

По наредба на Основното јавно обвинителство Крушевац му е одредена мерка притвор до 48 часа, по што со кривична пријава ќе биде изведен во обвинителството.

Би можело да ве интересира

АХВ: Трипуновски повторно лажно шири паника, млекото со афлатоксин се враќа во Србија

Еден од убиените во Косово е телохранител на Вулин, тврди Приштина

А1он

Владата на Србија го прогласи 27 септември за Ден на жалост

Горан Наумовски

Во Србија: Маж нападна момчиња, па налета со автомобил да ги прегази

Горан Наумовски

Во Србија: Уапсена е голема група педофили кои демнеа жртви од три до 14 години

Експлодираше машина за производство на ракетно гориво