Падна добивката од рекордни 6 милиони евра на српското лото

Од:

Среќен добитник од Суботица вечерва стана побогат за дури 6 милиони евра, откако доби „седмица“ на лото.

Броевите кои му ја донесоа рекордната добивка беа 1, 3, 7, 10, 19, 20 и 30.

„Шестка“ погодија 48 играчи и добија по 85.545 динари.

Рекордната „седмица“ се чекаше цела година, откако претходно џек-петот од 300 илјади евра беше освоен на почетокот на 2018 година.

Би можело да ве интересира

Јуратовиќ: Србија може во ЕУ во 2025, но не со вакви медиуми и институции

Вучиќ: Само војна е алтернатива на разговорите, а ние органски не би ја преживеале

Ана Ололовска

Љаиќ: Србија подготвува кризен план, откажани 60 проценти од аранжманите на туристите од Кина

Ана Ололовска

Курти: Реципроцитетот кон Србија ќе го штити домашното производство

Ана Ололовска

Гренел: Лажна вест дека САД се за размена на територии меѓу Србија и Косово

Ана Ололовска

Палмер не ја исклучува можноста за размена на територии помеѓу Србија и Косово

Ана Ололовска