Опасен руски криминалец се крие во Албанија

Од:

Опасниот руски криминалец Реваз Исмаилович Кахмазов, познат како Резо Лоткинскиј, се крие во Албанија под името Реваз Мендеки, објави порталот Албеу, повикувајќи се полициски извори.

Руските власти против 44-годишниот Кахмазов имаат распишано меѓународна потерница под обвинение за учество во серија вооружени грабежи, трговија со дрога, измама, продажба на наркотици во затвор и членство организирана криминална група,

Истрагата потврдила дека Кахмазов учествувал во 21 вооружен грабеж и 20 убиства, при што во 18 убиства биле вмешани и други членови од неговата групата.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Ракета лансирана од руска подморница погоди мета оддалечена 350 километри

Во Драч запленети 11 килограми хероин

Пожар во руски центар за истражување на вирусите

Татјана Ташкова

Руски граничари повредени при напад на севернокорејски рибокрадци

Кремљ: Се уште не сме добиле одговор од Саудиска Арабија

Ана Ололовска

Во 2019 година во 17 региони на Русија откриени терористички ќелии

Ана Ололовска