Ограбена банка во Сараево, крадецот уапсен

Од:

Сараевската полиција денеска уапси еден маж кој во раните утрински часови ограбил банка во населбата Нова Отока.

Ограбена е филијалата на банката „Рајфазен“, а во таа пригода разбојникот, според сараевските медиуми, одзел голема сума пари, но не е прецизирано колку.

Портпаролот на полицијата во Сараево изјави дека крадецот бил брзо лоциран и уапсен.

Како што пренесуваат медиумите, за време на кражбата дошло и пукање.

Би можело да ве интересира

Палмер: Сите кои ќе му се приклучат на Додик ризкуваат американски санкции

Ана Ололовска

Ѓукановиќ: Обид за отцепување на Република Српска води кон војна

Ана Ололовска

Ѓукановиќ: Не одам во Сараево, ќе дојдам во Сребреница

Ана Ололовска

Додик: Ситуацијата во БиХ – најтешка од времето на Дејтонскиот договор

Нелсон: Го предупредив Додик на потенцијални последици

Ана Ололовска

Додик: Блокадата продолжува, „РС-егзит“ е се уште можен

Ана Ололовска