Објавена снимката од пукањето во поранешниот водач на навивачите на Партизан

Од:

Ненад Алајбеговиќ, познат по прекарот Алибег, поранешен водач на една навивачка фракција на Партизан, беше ранет во нога во јуни, годинава.

На социјалните мрежи се појави и видео од пукањето, кое го снимиле надзорните камери.

Поранешниот лидер на групата „Забранета“ бил погоден само еднаш откако непознат напаѓач испукал неколку куршуми во негова насока.

Тој има повеќе од 60 кривични дела во своите записи и за прв пат беше уапсен на само 12 години, а обвинет е и за трговија со дрога.

Ова не е првпат да се рани Алајбеговиќ. Имено, истото се случи и во јануари и повторно во октомври годинава, а на него беше пукано во 2019 година и во 2010 година.

Би можело да ве интересира

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Објавена снимка од убиството на 25-годишниот Србин во Америка

Ана Ололовска

Во Србија вакцинирани над 19.000 лица, утре пристигнува кинеската вакцина Синофарм

Ана Ололовска

Радуловиќ: Црна Гора сака да ги рестартира односите со Србија

Ана Ололовска

Од денеска во Србија се влегува без задолжителен тест за коронавирус

Жарко Настоски

Србија: Државата ќе покрива најмалку четвртина од трошоците за снимање филмови и серии

Жарко Настоски

Вучиќ: За помалку од два часа по телефон, за вакцинација се пријавиле над 17 000 луѓе

Ана Ололовска