Нови Сад: Змија се вовлекла во количката додека бебето спиело во неа

Од:

Жителите на Нови Сад биле шокирани од глетката на познатата плажа Штранд.

Според очевидци, на оваа позната новосадска плажа се појавиле змии, а една од нив се вовлекла во количка на 4-месечно бебе додека тоа спиело.

„Змијата се вовлекла додека спиеше бебето во количката. Вистинска среќа е што сопругата ја забележала на време и веднаш го извадила бебето“, раскажа за српските медиуми таткото на бебето.

Би можело да ве интересира

РИДЕА: Србија му должи на Косово над две милијарди евра за пензии

Ана Ололовска

Брнабиќ објасни зошто се зачленила во владеачката СНС

Ана Ололовска

Вучиќ: Бараат да го признаеме Косово за членство во ЕУ, а не нудат ништо

Ана Ололовска

Ребиќ: Упадот на РОСУ во Митровица е заплашување на Србите по поразот во Интерпол

Ана Ололовска

Уапсени две лица во северно Косово осомничени за убиството на Оливер Ивановиќ

Ана Ололовска

ВИДЕО: Опозициски активисти го бркаа заменик градоначалникот на Белград по „Кнез Михајлова“

Ана Ололовска