Нови апсења во Приштина

Од:

Во Приштина се уапсени 10 лица поради поседување наркотици и оружје, соопшти полицијата.

Според одлуката на обвинителството, на четворица осомничени им е одредена мерка притвор, а останатите се пуштени во редовна постапка, јавуваат Репортери.

Во акцијата што беше спроведена вчера, извршен е претрес на една куќа и пет автомобили при што се пронајдени 96,6 грама марихуана, 44,4 грама кокаин, пари, огнено оружје, муниција, мобилни телефони и дигитална вага.

Би можело да ве интересира

Љубе за пресудата: Сите видоа како ми ставаат пиштол на образ, а за судот нема тортура

Анита Петровска Рајковиќ

Пукање во хотел во Приштина: Една жртва, двајца повредени

Катерина Павлова-Николовска

Која е Русинката Марија Лвова-Белова, за која судот во Хаг нареди нејзино апсење заедно со Путин

Кремљ бурно реагираше на налогот за апсење на Путин

Голема акција во Србија: Две компании од 127.000 странци украле над 7 милијарди долари

Полицијата уапси министер за финансии и познат бизнисмен