Нова акција на грчката полиција во објекти под опсада во центарот на Атина

Од:

Грчката полиција рано утрово спроведе нова акција во два објекти кои беа под опсада од 2016 година, во атинската населба Егзархија, и пронајде 34 лица сите странски државјани, јави дописничката на МИА од Атина.

Во првиот објект биле пронајдени 33 лица, 16 мажи, девет жени и осум деца, а во вториот само еден странски државјанин.

Како што соопштуваат од грчката полиција, сите 34 лица биле одведени во Дирекцијата за странци за дополнителна проверка на нивните документи.

Би можело да ве интересира

Локалните власти во северна Грција загрижени дека Ковид-19 ќе се прошири кај нив од Македонија

А1он

Негативни тестовите на српските туристи на грчкиот остров Евија

Ана Ололовска

Пожар во предградие на Атина, превентивно евакуирано СОС детското село

Ана Ололовска

ВИДЕО: Повредени шест полицајци и уапсени девет лица во вчерашните протести во Атина

Ана Ололовска

Грчкиот Парламент го усвои законот за собири, инциденти пред законодавниот дом

Ана Ололовска

ВИДЕО: Нереди во Атина, демонстранти ја нападнаа полицијата со молотови коктели

Горјан Грнчаровски