Нов земјотрес во Јадранскто море во близина на Улцињ

Од:

Утрово во 6 часот и 20 минути е почуствуван земјотрес со јачина од 4 степени според Рихтер во Јадранското Море. Според ЕМСЦ, епицентарот бил на 10 километри од Улцињ, Црна Гора и 63 километри од Драч, Албанија, на длабочина од 2 километри.

dobivaj vesti na viber

Земјотресот го почуствувале и жителите во делови на Македонија и на Хрватска.

Вчера имаше земјотрес во Јадранското Море, беше на само неколку километри од Драч на длабочина од 10 километри.

Би можело да ве интересира

Земјотрес во Анталија

Силен земјотрес го погоди Хондурас

Земјотрес во Косово почувствуван во Скопје и околината

На 59-годишнината од земјотресот, Гаревски им даде нова можност на скопјани да опишат што преживеале

Маја Илиевска-Пачемска

Владина делегација положи свежо цвеќе на споменикот на жртвите од катастрофалниот земјотрес во Скопје

Земјотрес ја стресе Хрватска