Неверојатна глетка: Жената се сокри под хаубата, се „залепила“ за моторот

Од:

Цариниците открија неверојатна глетка на српскиот граничен премин Градина, кога ја отвориja хаубата на автомобил „пежо“, чиј што сопственик, пријавил дека нема ништо за царинење.

– Неверојатна сцена синоќа на „Градина“. Цариниците ја отвориле хаубата на автомобилот и здогледаa жена скриена меѓу моторот и радијаторот – објави српската Царина на својот Инстаграм профил.

На фотографијата се гледа жена, која го крие лицето, како седи свиткана под хаубата на возило. Вистинско чудо е како успеала да се сокрие во тој дел од автомобилот.

Српската полиција извести дека станува збор за обид за незаконско внесување мигрант во Србија.

Би можело да ве интересира

Царинска управа: Запленети пури и тутун за пушење во вредност од над еден милион денари

Ана Ололовска

Царинска управа: Запленета голема количина тутун и цигари без акцизни маркички

Ана Ололовска

На Табановце спречен обид за криумчарење на 30 килограми тутун за наргиле

Ана Ололовска

Бектеши: Нема да биде голема штета ако се затворат десетина компании кои увезуваат зеленчук и овошје

Орце Костов

Спречен нелегален влез на мигранти на граничниот премин „Богородица“

Ана Ололовска

Царина проверува дали увозниците на земјоделски производи приложувале лажни фактури

Орце Костов