Нема повредени патници во запалениот автобус на „Ниш експрес“

Од:

На автопатот Ниш-Лесковац вечерва целосно изгоре автобус, но за среќа никој од патниците не е повреден во пожарот, пренесуваат српските медиуми.

Пожарникарите околу 20.30 часот биле известени дека на автопатот Ниш-Белград, кај селото Орљане кај Дољевац, гори автобус. За брзо време пожарникарите успеале да го локализираат пожарот.

Засега нема информации како се запалил автобусот.

Би можело да ве интересира

Украинци во Србија со брод шверцувале над 12 тони нафта

Страшен случај на семејно насилство во Белград: жена брутално претепана, невенчаниот сопруг ја чувал ќерката заклучена со години во станот

Ана Ололовска

Србин во Германија фрлил граната врз својата поранешна девојка и нејзиниот партнер, па ги избодел со нож

Ана Ололовска

Српски планинар се повреди во Албанија, со хеликоптер е пренесен во болница

Горан Наумовски

Грујичиќ: Во 1999 година се водеше нуклеарна војна против СРЈ, се зголеми бројот на малигни заболувања

3-годишната Милица загина од шрапнел во сопствениот дом – за 78 дена, 79 деца жртви на бомбардирањето

Анита Петровска Рајковиќ