Најмалку 11 загинати откако автобус удри во постојка во Анкара

Од:

Најмалку 11 лица загинаа денеска во Анката кога автобус удри во постојка, јавија турските медиуми.

Повредени се најмалку седум луѓе, кои чекале автобус на постојката во квартот Дикимеви.

Според дел од турските медиуми автобусот удрил во постојката поради откажување на сопирачките.

На местото на несреќата имаше и тензии меѓу насобраниот народ и полицијата. Припадниците на безбедносните сили употребија солзавец за растурање на насобраниот народ.

Би можело да ве интересира

Грузија: Меѓу руската прегратка и евроатланските амбиции

Емир Латифовиќ

(ВИДЕО) Силна поддршка за СДСМ од партијата на Европски социјалисти

Емир Латифовиќ

Груевски не сакаше да влезе, пратениците се инаетеја

Ана Ололовска

Животните мудрости на големите и силни жени

Емир Латифовиќ

20-километарска колона возила во Унгарија, по зајакнатата контрола на австриската граница

Емир Латифовиќ

Почит и незаборав за прилепските бранители!

Емир Латифовиќ

Leave a Comment

seventeen + 6 =