На хрватски брод кој го користела црногорската морнарица пронајдени 50 килограми кокаин

Од:

На Хрватскиот брод Јадран, кој во 1990 година беше однесен на ремонт во Тиват, и се уште е во служба на Црногорската морнарица, пронајдени се повеќе од 50 килограми кокаин.

„Врз основа на оперативни акции, се дозна дека одредени криминални групи имаат намера да го користат бродот „Јадран“, со кој беше планирано да се извршат криминални активности. Во раните утрински часови воената полиција извршила инспекција и претрес на бродот „Јадран“, каде што се пронајдени неколку десетици килограми супстанции за кои постои сомневање дека се психоактивни супстанции“, се вели во соопштението на Министерството за одбрана.

Би можело да ве интересира

Швајцарија суспендираше враќање мигранти во Хрватска

Пожар на Хвар, го гаснат 40-на пожарникари и два Канадера

Ана Ололовска

Три вреќи со марихуана пронајдени во возило на двајца дебрани

Ана Ололовска

Вечерњи лист: Запре трендот на намалување на стапката на имунизација во Хрватска

Ана Ололовска

Словенија поставува нова ограда на границата со Хрватска

Ана Ололовска

Македонски државјанин фатен со половина грам марихуана на косовската граница

Ана Ололовска